Ośrodek socjoterapii dla trudnych dzieci

Rekrutacja do naszego Ośrodka trwa cały rok.

Jesteś zainteresowany? Zadzwoń: 665 705 121, zapisy na rozmowy wstępne odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 8-14
Obecnie prowadzimy rekrutację do klasy VII oraz VIII Szkoły Podstawowej oraz I klasy Liceum Ogólnokształcącego- czteroletniego

Zespół Ośrodka tworzy 12 wychowawców, dla których „Wspólny Dom” to miejsce pracy i życiowej pasji. Z wykształcenia jesteśmy psychologami, pedagogami, terapeutami. Większość z nas ukończyła studium socjoterapii. Część także szkoli innych dorosłych z zakresu umiejętności wychowawczych. Co tydzień całym zespołem spotykamy się na zebraniach, a co miesiąc na superwizjach.


Ośrodek Socjoteraii „ Wspólny Dom” w Wildze
08-470 Wilga , Plac Myśliwski 1
665 705 121
e-mail: wspolnydom-rekrutacja@wp.pl


Zdjęcie

Ośrodek dla trudnej młodzieży Wilga to placówka nieprzymusowa, która świadczy kompleksową pomoc trudnym dzieciom z różnego rodzaju problemami (behawioralnymi, emocjonalnymi, uzależnieniami, zaburzeniami odżywiania, psychicznymi i ze skłonnością do zachowań agresywnych i przestępczych. Ośrodek ma za zadanie udzielić wsparcia (resocjalizacja, porady rodzinne, porady psychologów, psychoterapeutów i wychowawców). Ośrodek Socjoterapuetyczny „Wspólny Dom” w Wildze to placówka feryjna profilaktyczno-terapeutyczna dla trudnych dzieci od 13 roku życia.

W tymże ośrodku każde dziecko poddawane jest indywidualnej terapii ze zwróceniem szczególnej uwagi na sytuacje, w której się znajduje i problemy, z którymi się boryka. Specjaliści z ośrodka „Wspólny Dom” otaczają opieką dzieci z grupy wysokiego ryzyka, z trudnych rodzin, z domów dziecka, z problemami alkoholowymi, z zaburzeniami zachowania i innymi. Ogromną zaletą placówki jest to, że pobyt w tym ośrodku opiera się na całkowitej dobrowolności. Ma to wpływ na efekty terapii i jej powodzenie. W ośrodku terapeutycznym przebywa 40 dzieci, które sprawiają problemy wychowawcze. Dzieje się tak, gdyż mają one problemy, z którymi sobie nie radzą i wylewają swoje negatywne emocje na zewnątrz poprzez destrukcyjne zachowania.

Terapia indywidualna pomaga im radzić sobie z problemami, wykluczyć zgubne i niepoprawne zachowania, pokonać problemy emocjonalne i uporać się z konfliktami wewnętrznymi. Dodatkowo terapia pozytywnie wpływa na samoświadomość i rozwój osobowości. Osoba prowadząca zajęcia zajmuje się kontaktem z rodzicami oraz dba o wszelkie kwestie formalno-prawne danego dziecka. Oprócz indywidualnej terapii, uczestnicy uczęszczają również na zajęcia grupowe, które m.in. uczą ich funkcjonowania z innymi, empatii, współpracy. Twoje dziecko boryka się z problemami, które mają na nie destrukcyjny wpływ? Możemy mu pomóc! Zapraszamy do kontaktu!

Przebywa u nas do 40 dzieci potocznie nazywanych „trudnymi”. Oznacza to, że sprawiają oni „trudności wychowawcze”. Dzieciaki, które do nas trafiają mają problemy, z którymi sobie nie radzą, więc „wylewają” je na zewnątrz – sprawiają trudności rodzicom, opiekunom, często wagarują, uciekają z domu, palą, piją alkohol, lekceważą dorosłych, część z nich eksperymentuje z narkotykami, niektórzy mają na swoim koncie pobicia, kradzieże itp. sprawy. Krótko mówiąc, są na prostej drodze do demoralizacji. Jeśli teraz nikt nie zdoła im pomóc, lada moment trafią do ośrodków wychowawczych, poprawczych (część ma w zawieszeniu takie placówki) a potem zakładów karnych.

Oczywiście dzieci przychodząc do Ośrodka nie są bardzo zmotywowane, często zmusza ich do podjęcia decyzji sytuacja zewnętrzna – toczące się sprawy sądowe, „zawalone” lata w szkole, konflikty z rówieśnikami na osiedlu itp. Jednak w trakcie pierwszych miesięcy pobytu dzieciaki dojrzewają do własnej, prawdziwej decyzji o pozostaniu w ośrodku i podjęciu pracy nad swoimi problemami.

W Ośrodku Socjoterapeutycznym " Wspólny Dom" w Wildze został powołany Inspektor Ochrony Danych Pan Łukasz Kalinowski

Klauzula informacyjna (pdf, 364 kB)


Przekaż nam 1% swojego podatku
KRS: 0000153723

Stowarzyszenie Przyjaciół Ośrodka Socjoterapeutycznego "Wspólny Dom" w Wildze
ul. Plac Myśliwski 1, 08-470 Wilga
NIP: 826-000-86-00, REGON: 710249477
Konto bankowe: PKO BP Oddział Garwolin 67 1020 4476 0000 8702 0290 6907


Created by: Izabela Sawoniuk, 2018 e-mail